Dongense muziekclubs in mineur over dreigende bezuinigingen
DONGEN - De Dongense muziekverenigingen zijn in grafstemming. De clubs kunnen er met hun pet niet bij dat het college heeft besloten om hun subsidie met de helft te korten. Voor 2011 geldt een overgangsregeling.
Vanaf 1 juli krijgen ze 25 procent minder subsidie dan afgesproken in het subsidieprogramma 2009-2012. Vanaf 2012 is dat vijftig procent. De muziekverenigingen die zijn verenigd in een platform proberen raadsleden ervan te overtuigen dat dit voor een groot aantal verenigingen de nekslag betekent. Dinsdag 2 november houden ze een bijeenkomst voor raadsleden in het gebouw van Musis Scarum.
Het college schrijft in de begroting voor 2011 dat tot 2013 in totaal 700.000 euro bezuinigd moet worden op subsidies. Voorzieningen met een basisfunctie krijgen tien procent minder. Wenselijke voorzieningen met een maatschappelijke functie zien hun subsidie met dertig procent slinken en voor wenselijke voorzieningen met een publieksfunctie wordt het bedrag gehalveerd. In deze laatste categorie vallen de muziekgezelschappen. De sportclubs vallen in de tweede categorie.
Meer in het Brabants Dagblad van zaterdag.
© Brabants Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
dinsdag 23 november 2010 | 15:33 uur
Laatst bijgewerkt op:
dinsdag 23 november 2010 | 15:33 uur