Meld je aan voor de BD nieuwsbrief
  • Klik op de foto om te vergroten  

    Veerle Slegers Foto PVE

  • SP-raadslid Slegers beraadt zich op positie

    TILBURG - SP-raadsfractieleider Veerle Slegers beraadt zich op haar positie. "Ik ben aan bezinning toe over de vraag of ik nog dienstbaar wil zijn aan een partij die zo met z'n mensen omgaat."

     

    Ze zegt dit nadat een speciale Tilburgse onderzoekscommissie onder voorzitterschap van advocaat Jean-Louis van Os dinsdagavond haar bevindingen presenteerde inzake het conflict van Slegers en het landelijk bestuur van de SP.

    Die commissie zelf zegt, als onderdeel van een bindende uitspraak, dat Slegers haar raadszetel moet teruggeven indien zij 75 procent van de vergoeding voor dat werk niet alsnog aan de SP-partijkas afdraagt.

    Het raadslid doet dat sinds november 2009 niet meer. Ze beroept zich op haar persoonlijke financiële situatie.

    De commissie vindt dat Slegers zich 'eenzijdig' niet aan de afdrachtregeling houdt en zich 'onjuist en onredelijk' opstelt tegenover vorig jaar gemaakte afspraken met het partijbestuur.

    Het raadslid zelf heeft geen goed woord over voor het rapport. Er staan heel veel dingen in die niet waar zijn, en veel dingen niet die wel waar zijn."

    Meer in het Brabants Dagblad van woensdag.


    © Brabants Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.


    woensdag 08 februari 2012 | 00:16 uur
    Laatst bijgewerkt op: vrijdag 30 maart 2012 | 23:08 uur


Meer



Reacties

  • 11-02-2012 | 22:20 Denallo Zowel de afdrachtregeling als de hypotheekaftrekregeling voldoen niet meer aan de huidige maatschappelijke situatie en zijn toe aan modernisering. Een partij die deze situatie al twee jaar gedoogd en daar nu een principe van gaat maken over de rug van gemotiveerde mensen is in mijn ogen geen regeringsverantwoording waardig. In feite is deze soap geen haar beter dan de reeds twee jaar lopende soap die de PVV ons dagelijks voorschotelt. Ben benieuwd of Emiel Roemer hier een eigen mening over heeft en die in duidelijk taalgebruik kan ventileren naar zijn achterban en potentiële kiezers. Kunnen we bij de inhoud blijven ;-)
  • 08-02-2012 | 19:36 Marcel Hilbers @Joop. Daar gaat het niet om in dit verhaal. Het feit is dat ze vooraf wist dat ze 75%^moest afstaan aan de partijkas. Daaraan heeft ze zich dus destijds geconformeerd en dan moet je niet achteraf gaan reclameren. Oliedom is het dan vervolgens om op Twitter een foto te zetten, met daarop jezelf, twee laptops, een I-Pad en een grote plasma TV en zeggen dat je je kinderen niet te eten kan geven als je de afdracht aan de partijkas. Ze heeft eerder uitstel gevraagd en gekregen en is later ook nog eens akkoord gegaan met een financiële regeling. De uitspraak van deze commissie (waar ze voorstander van was) is bindend en nu hun bevindingen niet in haar straatje passen, is dit rapport ineens een "kladje" volgens mevrouw Slegers.
  • 08-02-2012 | 18:44 Joop Moerkens Of je het nu met haar eens bent of niet, mevrouw Slegers steekt wel behoorlijk veel tijd en inspanning in raadsvergaderingen en alles wat erom heen zit. Daar mag wel iets tegenover staan, al die avonden in ellenlange vergaderingen. Maak iedereen gelijk, en niemand doet meer wat. Dat is de les van het communisme.
  • 08-02-2012 | 15:58 Bea In october vond Veerle het nog een goede zaak dat die commissie eraan kwam. http://veerleslegers.sp.nl/weblog/2011/10/31/afdracht/ Het was toen een onafhankelijke commissie, die het partijbestuur mores zou leren. En nu ze ongelijk heeft gekregen bezint ze zich op haar positie en is het een gelegenheidscommissie en een dictaat van penningmeester en dagelijks bestuur. http://veerleslegers.sp.nl/weblog/2012/02/08/afdracht-ii/#more-4499 Het is duidelijk: Veerle Slegers is gewoon een slechte verliezer!!
  • 08-02-2012 | 15:38 Vince Jammer Slegers: je kent de regels.... 't sleept zich nu al veeeeel te lang voort.
  • 08-02-2012 | 15:07 Joost van Huijgevoort/Democratisch Actief Tilburg Een moderne en regeringswaardige partij zal dienen te beseffen dat dit ook tot interne veranderingen noopt. Dat is geen beschamende gebeurtenis, maar eerder een volwassen reactie. Zowel politiek inhoudelijk, kwalitatief qua bemensing als financieel. De SP is klaar voor verantwoording nemen zegt de voorman. Welnu dat wil ik gezien de praktijk en de tussenpools graag geloven. Dus laat het dan maar ook concreet zien en maak van dit interne gebeuren geen comedy en laat de eigen mensen niet in de steek. Zeker als op het inhoudelijke gebied geen problemen worden gezien. Jezelf op dit moment in de voet schieten is niet slim. Opkomen voor de zwakkeren in de meest brede zin van het woord is niet alleen een politieke profilering, maar ook een interne kracht. Deze laatste kracht is uiteindelijk het werkelijke gezicht! Toon in deze situatie dan maar de compassie en redeneer vanuit het "hart"! Succes met deze noodzakelijke modernisering!
  • 08-02-2012 | 14:35 Koekeloere @Frans: Veerle krijgt een tegemoetkoming door de partij, inderdaad. Maar het partijgeld wordt opgebouwd uit illegale afdrachten van SP raadsleden en SP statenleden aan de partijkas. Dus toch gemeenschapsgeld. Geld dat beter besteed kan worden aan de plaatselijke betaalde voetbalclub. Dan hebben de mensen er nog iets aan.
  • 08-02-2012 | 13:12 maximus Frans ,je hebt een punt ,als deze partij straks veel meer zetels krijgt missen zij " kwaliteit " is dat niet waar die andere partij die groot is geworden ook mee zit te kijken in Den Haag , is een kwestie van tijd ,die ploeg die voor " kwantiteit " is gegaan levert al weer zetels in .Ik heb altijd geleerd ,regeren is vooruit zien , geldt ook voor de partij van de " eerste politicus " van het jaar ,die dat waarschijnlijk nog doceerde toen hij voor de klas stond. Marc ,keurig opgemerkt ,daar hoef ik niets meer aan toe te voegen . Overigens ben ik helemaal geen SP stemmer ,maar ik heb wél een mening over deze partij .
  • 08-02-2012 | 13:03 Hans van Zeeland Ben het eens met Marc Verstraeten. De top van de SP laat zich hier kennen als een stel minne, afgunstige types die zo tuk zijn op snoeien en mensen onder de duim houden dat ze zelfs hun eigen belangen en die van de mensen die ze zeggen te vertegenwoordigen schaden. Goed om te weten, kiezers.
  • 08-02-2012 | 12:51 Frans Beste Roger, Goed punt. Helaas verzandt de partij hierin te vaak in de eigen principes (en het oude gedachtegoed) in plaats van te denken aan de (toekomstig grotere?) rol in het openbaar bestuur. In het openbaar bestuur heeft de SP straks wellicht veel meer echte professionals nodig dan ze nu heeft. De afdrachtregeling stoot potentiële professionals (die echt wel bereid zijn tot een offer) af, zo is mijn stellige overtuiging.
  • 08-02-2012 | 12:47 Wouter IJpelaar Veerle wist dat de regeling zo was voordat ze in Tilburg in de Raad ging zitten. Dan had ze twee dingen kunnen doen: Accepteren dat het zo is en aan het werk OF een eigen "partij" beginnen als ze zo vol idealen zit. Ze deed het eerste en dan moet ze niet achteraf gaan lopen zeuren. @Marc Verstraeten. Als commissaris bij Willem II moet u zich eens verdiepen in wat mevreouw Slegers de supporters heeft aangedaan, door hun valselijk te beschuldigen en haar persoonlijke mening over de club in een politiek jasje heeft gegoten. Als u daar dan niet uitkomt, is mijn advies dat ook u zich moet beraden over hun positie bij de club.
  • 08-02-2012 | 12:12 Roger @ 08-02-2012 | 12:01 Frans: Zorg er dan voor dat je de partij van binnenuit verandert door voldoende draagkracht te creeeren de afdrachtregeling af te schaffen. Dat heeft Veerle niet gedaan, los van wat voor reden iemand heeft niet af te dragen, ze heeft de partij niet van binnen uit mee verandert om dit soort regelingen af te schaffen. Je eigen plan trekken staat dan gelijk aan muiterij, ongeacht bij welke club of politieke partij je dat ook doet. Je hebt je te conformeren aan de wil van de meerderheid binnen en clubje. Ik heb het afschaffen van de afdrachtregeling nog niet met een meerderheid aan stemmen zien aangenomen worden binnen de SP. Als je dit soort gedrag toelaat, dan heeft een ander raadslid straks weer een hele andere 'goede' reden om zijn gang te gaan op de manier die hem zelf goeddunkt. Dat moet je niet willen, dan krijg je uiteindelijk LPF taferelen.
  • 08-02-2012 | 12:06 Roger @ 08-02-2012 | 11:54 Marc Verstraeten (voormalig VVD raadslid): Alles overwegende denk ik dat de VVD inderdaad een betere partij zou zijn voor Veerle. Ik denk dat je perfect Veerle's zienswijze hebt verwoord ;)
  • 08-02-2012 | 12:02 Frans Bravo Mark Verstraeten!
  • 08-02-2012 | 12:01 Frans Beste Roger en cvdven, Veerle weet dondersgoed wat de afdrachtregeling inhoudt en ze heeft vaak verklaart dat ze er principieel achter staat. Dat doe ik overigens ook. Haar persoonlijke financiële situatie kan echter zodanig verslechterd zijn, om diverse redenen, dat tegemoetkoming door de partij (niet door de overheid, beste Koekeloere, daar hebben we het helemaal niet over) noodzakelijk is. Daarin bleek de SP echter bijzonder star. Waar het mij echter vooral om gaat is dat de afdrachtregeling stevig gemoderniseerd moet worden. Hopelijk zijn jullie het daar wel mee eens. Met de huidige regeling trek je onvoldoende kwaliteit aan voor het professionele politieke veld. Bovendien moet ook het huidige afdrachtpercentage in Tilburg heel vlug herzien worden: het is belachelijk dat een raadslid van een grote stad als Tilburg 75% van zijn uit belastinggeld betaalde vergoeding aan de partij moet betalen, terwijl in een aantal andere steden 50% moet worden afgedragen.
  • 08-02-2012 | 11:54 Marc Verstraeten (voormalig VVD raadslid) Ik ken Veerle Slegers uit mijn periode in de Tilburgse gemeenteraad die eindigde toen ik terugtrad in januari 2008. Haar politieke gedachtengoed lag meestal mijlenver af van mijn opvattingen. Maar ik had bewondering voor de inzet en het engagement van Veerle; een echte SP'er. Menig politieke partij kan alleen maar dromen van dat soort betrokken mensen die zich met hun hele ziel en zaligheid willen inzetten voor de gemeenschap en hun politieke partij. Dat zo iemand overweegt te stoppen wegens een ridicule afdrachtregeling, waarvoor de SP landelijk overigens al meerdere malen op de vingers is getikt (!), is te gek voor woorden; de SP is volledig de weg kwijt... Jij verdient veel meer steun in mijn ogen Veerle, zeker van al jouw SP collega's in den lande die zelf niet in opstand durven komen tegen de afdrachtregeling. Hou vol Veerle! P.S. @Tiny Kox en Bart van den Camp: jullie moeten je schamen om als Tilburgers die de situatie kennen jullie collega zo in de kou te zetten!
  • 08-02-2012 | 10:48 cvdven Helemaal eens met Roger!
  • 08-02-2012 | 10:14 Roger @ 08-02-2012 | 10:00 Frans: Veerle wist dat afdracht vereist is toen ze de job aanvaarde. Dit staat los van het feit hoe redelijk of onredelijk een afdracht is. Ze is er eenvoudig weg destijds mee akkoord gegaan. Dan getuigt het niet van klasse wanneer je later omdat dat je dan goed uitkomt de regels waar je eerder mee akkoord ging aan je laars lapt en je eigen plan trekt. Of dat nou om een vergoeding gaat of een andere kwestie, dat is dan niet relevant. Het geeft dan de willekeur aan hoe je met dingen omgaat, wat voor dingen dat dan ook zijn. Want amateurisme kan de SP inderdaad niet gebruiken!
  • 08-02-2012 | 10:13 Koekeloere Raadsleden worden met belastinggeld betaald. Het blijkt dat Veerle niet met geld kan omgaan. Dit financiele wanbeleid duurt nu al jaren! Ik ben het zat om mee te betalen aan raadsleden die continu geld tekort komen en vanuit de gemeenschap maandelijks een riante bijlage toegestopt krijgen. Eens moet het genoeg zijn; dat ze hun eigen broek maar ophouden! En als ze dat niet kunnen, dan moet het maar over zijn met hun raadslidschap. We kunnen er niet geld in blijven pompen, het is een bodemloze put! ... zo, dat lucht op ;-) ...
  • 08-02-2012 | 10:00 Frans Veerle is een kanjer in de Tilburgse gemeentepolitiek. Haar inkomen ligt NIET boven modaal. Haar persoonlijke financiële situatie is haar NIET te verwijten. De SP zou veel zuiniger moeten zijn op haar politieke talent. De huidige afdrachtregeling van de SP is, hoezeer ook geworteld in de SP-historie en behorend tot de fundamenten van de partij, volstrekt achterhaald, en zal de partij op den duur alleen maar uithollen. Het maakt me geen bal uit wat het partijcongres hierover besloten heeft. Als de partij straks werkelijk zoveel zetels haalt in de Tweede Kamer zal er een nijpend tekort blijken aan echte politieke professionals in de partij, zo voorspel ik. Modernisering en humanisering van de afdrachtregeling is op zeer korte termijn geboden, anders kan de SP beter maar niet zo groot worden. Amateurisme kan de SP niet gebruiken!
  • 08-02-2012 | 09:05 Johan Hebben hebben hebben, meer meer meer. Al mijn geld heb ik al uitgegeven, en nu zit ik in de problemen en kan ik niet meer betalen (aldus de banken in 2008 en Veerle Slegers anno 2012). Conclusie...?
  • 08-02-2012 | 08:59 Maurice Wegwezen dan! Opgeruimd staat netjes! Veel Tilburgers kunnen dat mens toch niet uitstaan!!
  • 08-02-2012 | 08:38 sjan tja en die had dan het grootste woord, over de afdracht van bestuursleden van de sp, ze werkte allemaal vrijwillig of leverde een groot deel van de inkomste in voor de partij. zo heeft zij zieltjes gewonnen voor de partij, maar of die nu nog geloven in de sp is te betwijfelen. het deugt gewoon niet bij de lokale sp!! haar financiele problemen, zal aan haar zelf liggen, wij moeten ook de dubbeltjes 3x omdraaien!! als je weet dat je 1 euro hebt, kun je er geen 2 uitgeven! dan denk ik dat haar inkomen nog ver boven het modaal ligt!
  • 08-02-2012 | 08:12 Roger Als je je afvraagt of je je nog wel dienstbaar kunt opstellen in wat voor clubje dan ook dan is dat m.i. een eufemistische manier om weer te geven dat je je niet meer dienstbaar opstelt wanneer je je gelijk niet krijgt. Want waarom zou je anders ventileren wat je je afvraagt in een kwestie als deze? Dus eigenlijk zegt ze:"Comissie en SP, slikken of stikken! Of je laat me 'met rust' en m'n gang gaan op mijn manier, of ik stap op (wat ik eigenlijk niet wil)". Bij zo'n houding lijkt mij maar één oplossing mogelijk en dat is zoals men tegenwoordig trendy meent te zeggen, 'afscheid nemen van elkaar'! Met andere woorden jammer dat het zo moet maar Veerle kan maar beter sowieso vertrekken na deze uitspraak of 'overdenking'. Dat komt onze partij alleen maar ten goede in deze situatie waarbij ik geen afbreuk wil doen aan hetgeen ze in het verleden voor de partij gedaan heeft.
  • 08-02-2012 | 07:52 Cees Kan ze zich niet aansluiten bij de PVDA, dat is ook links lullen en vooral rechts hun zakken vullen.

Reageer

Vul hier uw naam in. Vul hier uw e-mail adres in. Deze zal niet openbaar getoond worden.
Beschikbare tekens: 2000