Meld je aan voor de BD nieuwsbrief
  • Klik op de foto om te vergroten  

    Ernstig ongeluk met touringcar en meisje in Dongen. Foto FPMB Martijn van Bijnen

    Zie ook


  • Vader eist actie na ongeval van dochter in Dongen

    DONGEN - De vader van het meisje dat ruim twee maanden geleden ernstig gewond raakte bij een verkeersongeval op de Heistraat in Dongen, trekt aan de bel. Er móet iets gebeuren, houdt hij de gemeenteraad in Dongen voor.

     

    Michel Beverwijk (52) uit Dongen is een getergd man. Op dinsdag 29 november vorig jaar is zijn dochter van 13 ernstig gewond geraakt bij een verkeersongeval. Op weg van school, het Effent in Oosterhout, naar huis is ze bij het oversteken van de Heistraat geschept door een schoolbus. Met blijvend letsel vertoeft zij momenteel in een revalidatiecentrum in Tilburg.

    Beverwijk is getergd door het nagenoeg uitblijven van communicatie met het gemeentebestuur van Dongen, met name verkeerswethouder Ad van Beek. Hij kan niet begrijpen dat er niets gebeurt aan de in zijn ogen levensgevaarlijke situatie voor fietsende kinderen.

    Een letterlijk citaat uit de brief aan de gemeenteraad: 'Wilt u alstublieft één keer de moeite nemen om gezamenlijk de fiets (dus niet even snel en comfortabel met de auto en daarbij even het raampje half open zetten) te nemen en gezamenlijk naar deze oversteekplaats te gaan, de situatie te aanschouwen, het geluid van het voortrazende verkeer te horen, half weggeblazen worden als er een vrachtwagen passeert en als je dan het eerste deel van de weg zonder kleerscheuren bent overgestoken en terecht bent gekomen op de middenberm (blijft u daar, als u durft, nog eens 5 minuten staan) het laatste deel van deze bijna onneembare hindernis moet nemen. Ben benieuwd of u hier gehoor aan wilt geven en wat uw reactie is. U zult dan gezamenlijk met mij tot de conclusie zijn gekomen dat deze oversteekplaats geen nieuwe slachtoffers meer mag brengen en dat niet morgen maar gisteren dit levensgevaarlijk iets moet verdwijnen.'

    Meer in het Brabants Dagblad van woensdag


    © Brabants Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.

    Door Kees den Exter
    dinsdag 07 februari 2012 | 17:04 uur
    Laatst bijgewerkt op: dinsdag 07 februari 2012 | 17:04 uur


Meer



Reacties

  • 08-02-2012 | 18:33 Yvonne Dankje wel Marty. @ Marjolein en Maan, zeker zelf luie ambetaren? Wat een ophef zeg van jullie, ik leef alleen met de mensen mee die door domme fouten van ambtenaren achter hun BUREAU gemaakt zijn!!!
  • 08-02-2012 | 12:18 marty Marjolein, de reactie van Yvonne slaat wel degelijk ergens op. Ambtelijke molens draaien heel langzaam, niemand is persoonlijk verantwoordelijk en men werkt vaak nog maar alleen part-time dus het gevoel ergens verantwoordelijk voor te zijn is weg. Dan is er ook nog het gegeven dat 1 ambtenaar niet een definitief besluit kan nemen over situaties als bijv. deze. Aanpassingen in de infrastructuur moeten door weet ik hoeveel verschillende afdelingen etc. bekeken en getoetst worden, burgers hebben weer inspraak en mogen bezwaar maken. Er heerst dus een afschuifmentaliteit met als gevolg dat ook zeer dringende zaken als verkeersonveilige plekken blijven bestaan. Totdat er meerdere doden vallen en het toch ergens de verantwoordelijkheid gaat raken van bijv. een wethouder. Dus moet je als vader (of anders) brieven gaan sturen en de aandacht zoeken zodat er bij het volgende ongeluk iemand een rood hoofd bezorgt kan worden. Ik persoonlijk zou 1 bepaalde full time ambtenaar op een post die er over kan beslissen persoonlijk aanspreken. Daar houden ze namelijk helemaal niet van.
  • 08-02-2012 | 09:05 Marjolein @maan, ik reageer dan ook alleen op het bericht van Yvonne en niet op het nieuwsbericht. Natuurlijk hoort deze man een reactie te krijgen, maar de reactie van Yvonne slaat nergens op.
  • 08-02-2012 | 08:25 Maan @Marjolein, ik weet niet wat er met jou aan de hand is en zal daar ook niet over oordelen. Dit is een doodnormale oproep van een vader aan de gemeente. Verwacht mag worden dat er op zijn minst een antwoord komt. Helaas is ook dat teveel voor de desbetreffende wethouder. Wethouders worden betaald door de gemeenschap en dus mag ook verwacht worden dat ze in ieder geval de moeite nemen te kijken en luisteren. Echter zonder signalen van de bevolking kunnen ze ook niets verbeteren daar waar nodig. Ik wens de familie van dit meisje en het meisje zelf heel veel sterkte en hoop voor alle kinderen die daar moeten oversteken op een veilige plek. Ik ken het daar niet maar wordt er al zenuwachtig van als ik het lees.
  • 08-02-2012 | 08:15 MArjolein @Yvonne, ze doen het toch nooit goed toch?!!!! Altijd dat gezeik van Nederlanders.. Denk je nou echt dat alles van te voren uitgesloten kan worden? Dat iemand bij elk wegontwerp kan voorspellen of er nooit een dodelijk ongeval gaat gebeuren? Zal ik je nog iets sterkers vertellen vere weg het merendeel van de ongevallen is toch echt te verwijten aan de mens en niet het wegontwerp. En denk je nou werkelijk dat ambtenaren niets doen en alleen maar koffie drinken? Ik heb zo een vermoeden dat de meeste nog harder werken dan jij! En nee ik ben geen ambtenaar, ik vind het alleen altijd zo lekker makkelijk dat gezeik op mensen in overheidsdienst... Je kan het nooit voor iedereen goed doen..!
  • 08-02-2012 | 07:08 Yvonne Ik wens u als ouders heel veel sterkte met uw dochter! Ik hoop dat u deze zware strijd tegen de gemeente zal winnen, we weten dat het vechten tegen de bierkeie is! Die ambtenaren doen niets hoor, ja achterlijke regeltjes bedenken "zoals de cityring" en als er dan ongelukken zoals hier in Tilburg dodelijk aflopen gaan ze even achter de oortjes krabben, als je geluk heb komt er een onderzoekje waar je vervolgens nooit meer iets van hoord.
  • 07-02-2012 | 22:44 marty Zolang het hun eigen kinderen niet zijn......

Reageer

Vul hier uw naam in. Vul hier uw e-mail adres in. Deze zal niet openbaar getoond worden.
Beschikbare tekens: 2000