Basisschool in Haghorst is één van de eersten met modern touch screen
TILBURG - Op basisschool St. Jozef in Haghorst is maandagmorgen in groep vier een spiksplinternieuw 65 inch touch screen schoolbord van 8000,- euro opgehangen.
Daarmee loopt de kleine school, met in totaal 94 leerlingen, voor op de meeste andere scholen in Nederland. Pas sinds deze maand zijn de schoolschermen leverbaar.
Drie jaar geleden deed het digitale schoolbord zijn intrede in het onderwijs. Zo'n bord werkt met een beamer en geeft vaak een slecht beeld door de lichtinval in de klaslokalen. Het nieuwe schoolscherm zou haarscherp zijn en heeft een hogere traceersnelheid waardoor je tijdens het schrijven niet of nauwelijks vertraging hebt.
"Het lijkt een enorme uitgave voor zo'n groot schoolbord in notabene zo'n klein dorp, maar dit scherm gaat 10 jaar mee en een digitaal bord slechts vijf. Qua afschrijvingskosten kom je dan op hetzelfde uit", zegt schooldirecteur Joep van den Hout.
© Brabants Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
donderdag 07 oktober 2010 | 20:19 uur
Laatst bijgewerkt op:
donderdag 07 oktober 2010 | 20:19 uur