Coalitie Alphen-Chaam verdeeld over verkoop raadhuis en Weidebad
ALPHEN-CHAAM - De coalitie in Alphen-Chaam is verdeeld over de verkoop van het raadhuis in Chaam.
Dat blijkt uit de reacties van fracties die een voorschot zijn op het begrotingsdebat van volgende week donderdag, 11 november.
De Alphense coalitiepartij GBA is nog steeds voorstander van een verkoop van het Chaamse monumentale pand. De oppositiepartijen VVD en GSU pleiten er ook voor. Samen zouden de drie fracties zo'n besluit aan een meerderheid kunnen helpen.
B. en W. stellen dat de komende vier jaar 1,1 miljoen euro bezuinigd moet worden. Het college is echter teruggekomen van het voornemen om het raadhuis af te stoten.
Het Chaamse raadhuis wordt gebruikt voor vergaderingen en ontvangsten. De ambtenaren zijn gehuisvest in het gemeentekantoor in Alphen.
Maandag vindt weer coalitieoverleg plaats tussen GBA, CDA en GBSV. De drie fracties zijn het ook oneens over een snelle verkoop van het Weidebad. Daarvan is ook GBA (evenals GSU) weer voorstander.
Alle fracties zullen volgende week proberen de voorgestelde verhoging van de onroerend zaakbelasting met acht procent te beperken door met eigen bezuinigingsvoorstellen te komen.
De bezuiniging op de Wmo van 180.000 euro in 2011 vindt niet veel tegenstand.
Lees morgen meer in Brabants Dagblad.
© Brabants Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
dinsdag 23 november 2010 | 16:22 uur
Laatst bijgewerkt op:
dinsdag 23 november 2010 | 16:22 uur